Studio Stehlík


Studio Stehlík je značka rodinného sklářského studia, jejíž historie začíná v roce 1991, tedy v roce absolutoria Jany a Radka Stehlíkových na Střední umělecko průmyslové škole sklářské v Kamenickém Šenově. 

Po škole pracovali ve sklářském a malířském ateliéru Bohemia Art v Roudnici nad Labem, který společně vedli. V roce 1994 absolvovali společně stáž na University of British Columbia v Kanadě a na Summer glass school Pilchuck v USA. Radek Stehlík posléze v letech 1994 - 2000 vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze pod vedením Prof. Vladimíra Kopeckého. 


Po vystudování společně zakládají v roce 2001 Festival uměleckého skla - Glassfest v Karlových Varech, který jako oficiální kulturní doprovodnou akci Mezinárodního filmového festivalu pořádají společně se synem Michalem a dcerou Terezií v Vřídelní kolonádě dodnes.

Mezitím se ve studiové tvorbě věnují spolupráci s předními světovými značkami, jako je Renault, Moser, Financial Times, British American Tobacco, ale stejně tak rozvíjejí vlastní kolekce určené pro velkoobchod i maloobchod.


V roce 2015 Michal Stehlík absolvoval Střední umělecko průmyslovou školu sklářskou v Železném Brodě pod vedením MgA. Martina Hlubučka. Poté dokončil studia na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně pod vedením MgA. Antonína Tomáška. Již při studiích se zapojuje do studiové tvorby.